چگونه مرطوب کننده مناسب برای صورت خود را انتخاب کنیم

مرطوب کننده صورت به جلوگیری از خشکی و از بین رفتن رطوبت پوست کمک می کند. یک مرطوب کننده با فرمول مناسب می تواند از پوست به عنوان یک سد طبیعی محافظت کند. استفاده از مرطوب کننده ها قبل از آرایش یک مرحله مهم آماده سازی پوست برای آرایش است. مرطوب کننده های صورت به صورت سرم ، کرم و ماسک صورت موجود است.

چگونه بهترین مرطوب کننده صورت را انتخاب کنیم؟

هنگامی که صحبت از انتخاب بهترین مرطوب کننده صورت می شود ، مهم است که به دنبال فرمولی مناسب برای نیازهای فردی پوست خود باشید. برای گرفتن بهترین نتیجه، بهتر است که از یک متخصص حرفه ای مراقبت از پوست مشاوره بگیرید. یک سوال خوب برای پرسیدن از متخصص مراقبت از پوست این است که چگونه مرطوب کننده شما فرموله می شود. بیشتر مرطوب کننده ها از ترکیباتی تشکیل می شوند که خاصیت انسداد ، تحریک کننده یا نرم کننده دارند. عوامل انسداد به جلوگیری از از دست دادن رطوبت کمک می کند ، مواد مرطوب کننده آب را به پوست جذب می کنند و نرم کننده ها به نرم و لطیف شدن پوست کمک می کنند. بسته به نوع پوست شما ، ترکیبات خاصی از مواد میتوانند بیشترین تاثیر را داشته باشند.

کدام مرطوب کننده برای خشکی پوست مفید است؟

خشکی پوست که اغلب با زبری ، تیرگی و زبری مشخص می شود که می تواند در اثر عوامل مختلفی از جمله ژنتیک ، کاهش چربی ، قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد ، صابون های نامناسب و پیری ایجاد شود.

هنگام انتخاب بهترین مرطوب کننده برای خشکی پوست ، جستجوی فرمولهای حاوی مواد مرطوب کننده مانند گلیسیرین برای جذب آب به پوست و روغنهای انسداد برای کمک به رطوبت بسیار مهم است. کرم های نرم کننده با ترکیبی از عصاره های جلبک و روغن های گیاهی مغذی برای کمک به حفظ رطوبت روزانه برای انواع پوست های خشک و حساس ایده آل است.

 

آیا شما نیاز به مرطوب کردن پوست چرب دارید؟

پوست چرب اغلب باچربی اضافی و منافذ باز مشخص می شود در نتیجه یک تصور غلط رایج وجود دارد که پوست چرب را نباید مرطوب کرد. ، اما انواع پوست های چرب نیز می توانند از مرطوب کننده ها یصورت سود ببرند. این امر به ویژه در مورد استفاده از داروهای ضد عفونی کننده مانند سالیسیلیک ، گلیکولیک ، دیوئیک و اسیدهای سیتریک ، کرم های رتینول یا اسکراب های صورت که می تواند پوست رانازک کرده و باعث چربی بیش از حد آن می شود. هنگام خرید یک مرطوب کننده مناسب برای پوست های چرب ، این مهم است که به دنبال فرمول های سبک و غیر کامدوژنیکی بدون روغن باشید که حاوی مواد تشکیل دهنده ای باشد که رطوبت را در پوست حفظ کند. یکی از این ترکیبات اسید هیالورونیک است. این مولکول قدرتمند که به عنوان یکی از مؤثرترین مواد آبرسان مورد استفاده قرار گرفته ، قادر به نگه داشتن 1000 برابر وزن خود است کرمهای حاوی آن یک مرطوب کننده عالی بشمار می آید که علاوه بر آبرسانی طولانی مدت سبب درخشش نرمی چهره می شود.

کدام مرطوب کننده برای پوست های ترکیبی بهتر است؟

انتخاب بهترین مرطوب کننده برای پوست های ترکیبی می تواند چالش برانگیز باشد. اگر پوست مختلط دارید  ممکن است در برخی از مناطق صورت مانند گونه ها و در بعضی از مناطق از جمله T-Zone (بینی ، پیشانی و چانه) احساس خشکی کنید. درجه چربی و خشکی نیز بسته به الگوهای فصلی و آب و هوا می تواند متفاوت باشد. گرما و رطوبت در طول تابستان می تواند سطح چربی در T-Zone را افزایش دهد که به یک مرطوب کننده سبک و بدون روغن نیاز دارد. از طرف دیگر ، باد و هوای سرد در ماه های زمستان ممکن است خشکی را افزایش داده و فرمولاسیون سنگین تری را تضمین کند.

در نتیجه ، هیچ مرطوب کننده ای متناسب برای استفاده در تمام نقاط صورت افرادی که پوست ترکیبی دارند وجود ندارد و علت آن اختلاف بین بخشهای خشک و چرب صورت است. در این حالت ، استفاده از دو مرطوب کننده پوست خشک و چرب بسیار مفید است. با این حال ، برای توصیه های تخصصی تر ، میتوانید با متخصص پوست خود مشورت کنید ، که می تواند بهترین روش را برای نیازهای پوستی شما تعیین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت