چگونه وز کزدن موها را پس از خشک شدن مو از بین ببریم

آیا تا به حال فکر کرده اید که چطور بعد از سشوار کردن موهای خود در آرایشگاه مانند یک فرد مشهور به نظر میرسید ، اما وقتی موهای خود را خودتان در خانه سشوار می کنید آنقدر خوب جذاب بنظر نمی آیید؟ وز کردن موها پس از سشوار مشکلی است که اکثر خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند و دلیل آن ساده است: به احتمال زیاد شما موهای خود را به روش صحیح سشوار نمی کنید

یکی از دلایل وز کردن موها موخوره است که به دلیل کمبود رطوبت در مو ایجاد می شود از دیگر دلایل وز کردن موها می تواند خشک شدن بیش از حد، استفاده از برس نامناسب ، عدم استفاده صحیح از برس و سشوار ، یا استفاده نکردن از محصولات مناسب باشد.

 

استفاده از محصولات حرفه ای و خوب که بارها که توسط آرایشگر به شما توصیه شده قبل از شروع سشوار کشیدن است بسیار مهم است بعد از شستن موها با شامپو و نرم کننده مناسب حداقل باید از محافظ گرما استفاده کنید ، زیرا این امر به محافظت از مو در برابر سشوار یا اتو کمک می کند. به جز آن استفاده از کرم مو مناسب یا سرم ها قبل از سشوار کردن باعث بهتر سشوار شدن موهای شما می شود. اگر موهای شما بطور معمول وز داد می توانید قبل از سشوار کردن از محصولات Anti-Frizz استفاده کنید.

 

یک مسئله مهم در زمان سشوار کردن این است که بلافاصله بعد از شستن موها و در حالیکه کاملا خیس هستند شروع به سشوار کشیدن کنید بگذارید ابتدا موهایتان برای مدتی به طور طبیعی خشک شود یا از حوله ای استفاده کنید که بیشتر رطوبت مو را جذب می کند به عنوان یک قانون کلی موهای شما باید قبل از سشوار کردن در حدود 80٪ خشک باشد چون هر چقدر مدت زمان بیشتر در معرض حرارت سشوار قرار بگیرد پتانسیل بیشتری برای آسیب رساندن به مو دارید. هرچه آسیب بیشتری به موهای شما وارد شود ، احتمال موهای وز نیز بیشتر است البته بخاطر داشته باشید که موها را بصورت کاملا خشک هم نباید سشوار شوند چون باعث خشکی و شکنندگی مو و در نتیجه وز کردن مو می شود.

 

نکته دیگر در مورد سشوار زدن عدم استفاده از برس فلزی است زیرا خیلی سریع گرم شده و باعث خشک شدن مو و از بین رفتن ظاهر آن می شود پس بهتر است یک سشوار مناسب استفاده کنید در طل مدت سشوار کردن اطمینان حاصل کنید که قبل از رفتن به قسمت بعدی مو ، هر قسمت کاملاً خشک شده است. هنگام استفاده از برس برای سشوار زدن ، مهم است که ابتدا به ریشه بروید و با برس و خشک کن به انتهای آن بکشید و موهای خود را بالا به پایین ساقه مو سشوار کنید این حالت صاف یا موج های بهتری ایجاد می کند. مطمئن شوید که موها کاملاً خشک شده اند. اگر ریشه مو مرطوب بماند ، به ساقه مو گسترش یافته و موخوره بیشتری ایجاد می کند. یک روش خوب برای دانستن اینکه کارتان تمام شده این است که دست خود را به پایین موهای خود بزنید – اگر در اثر لمس احساس سردی می کنید ، احتمال دارد که آن را کاملا خشک نکرده اید.

 

به تنظیمات حرارت و هوا سشوار خود نیز توجه کنید. اگر آنقدر خوش شانس هستید که موهای پرپشت و موج دار دارید ، گرمای زیاد می تواند بدترین دشمن شما باشد – در عوض از تنظیمات هوا و گرما کم استفاده کنید تا شکلی را که می خواهید بدست آورید. یک نکته عالی که همه آرایشگاه ها به شما می دهند این است که خشک کن را در یک مکان نگه ندارید بلکه مدام آن را به اطراف حرکت دهید (در غیر این صورت ممکن است موهایتان را بسوزانید.)

 

به گفته یک آرایشگر مشهور ، خشک کردن مستقیم موهای خود پس از بیرون آمدن از دوش بزرگترین اشتباهی است که می توانید مرتکب شوید.

آنتونی نادر آرایشگر مشهور در گفتگو با FEMAIL برخی از مهمترین اشتباهات در مورد مو را که مردم هر روز انجام می دهند ، به اشتراک گذاشت.

آنتونی مهمترین اشتباه مو را خشك كردن مو هنگام خیس بودن عنوان كرد ، كه احتمالاً كاری است كه شما هر روز انجام می دهید

وی افزود: “یكی از بزرگترین اشتباهاتی كه من می بینم این است كه افراد بدون خشك كردن رطوبت اضافی ، موهایشان را سشوار می كنند

وی همچنین با ارائه یک توصیه شگفت آور افزود: “در حالت ایده آل ، شما باید حداقل 80 درصد از رطوبت را قبل از شروع استفاده از سشوار خشک کنید.”

آنتونی توضیح داد که این کار باعث می شود موهای شما آسیب نبیند زیرا استفاده از اتوی صاف و میله های فر به اندازه کافی آسیب می رساند. مگر اینکه ، خود را با اسپری محافظت کننده در برابر حرارت مسلح کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت